czwartek, 21 grudnia 2017

Wspaniali uczniowie z „Jedynki” u włodarza naszego miasta
Samorząd Uczniowski w ramach programu "Bezpieczna + 2017" w naszej szkole zorganizował ogólnoszkolny konkurs 34 wspaniałych dla uczniów klas 4-7. Konkurs polegał na wyborze dwojga uczniów z każdej klasy cieszących się szacunkiem kolegów ,odznaczających się nienagannym zachowaniem, wysoką kulturą osobistą, uprzejmością, życzliwością, otwartością na potrzeby innych, a więc będących wzorcem godnym naśladowania. Wyboru dokonywała klasa i wychowawca.

Oto uczniowie którzy uzyskali tytuł „ 34 wspaniałych w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku: Katarzyna Majcherek i  Amelia Kaczorowska, 4a,  Piotr Potyralski i Piotr Sochacki, 4b, Wiktoria Grzelczak  i Antoni Małecki, 4c, Bartosz Dziamara i Wiktoria Jesiołowska, 4d, Gabriel Rusek i Natalia Kazimierska, 4e, Patrycja Goździkiewicz i Aleksandra Smolińska, 5a,  Maria Hatlińska i Marek Adamski, 5b,  Jakub Jaros  i Wiktoria Pisula, 5c, Michał Rychter i Aleksandra Kałużna,   5d, Agnieszka Matuszak i Kaja Buda, 6a, Marcin Buda i Zuzanna Szczupak, 6b,  Kamil Bogacki i Weronika Janiszewska, 6c, Liwia Olejnik i Aleksandra Kujawa, 6d, Anna Biniek  i Julia Pięta, 7a, Anna Ziętek i Laura Walczak, 7b, Tomasz Rajczyk i  Julia  Chojnacka, 7c, Zuzanna Skiba i Michał Wszędybył, 7d.
Nagrodą dla uczniów za uzyskanie tego zaszczytnego tytułu była wycieczka do Urzędu Miasta i spotkanie z burmistrzem Turku p. Romualdem Antosikiem,  która odbyła się 20 grudnia 2017 r. Uczniów powitali:  sekretarz miasta p. Andrzej Drzewiecki oraz radny p. Maciej Aniołczyk. Pan Drzewiecki opowiedział młodym mieszkańcom Turku w jaki sposób działa Urząd Miasta i jakimi problemami zajmują się jego pracownicy.
Następnie uczniów przyjął w swoim gabinecie p. Romuald Antosik, który opowiedział o swojej pracy. Nie lada atrakcją było zaproszenie Pana Burmistrza, by zasiąść  „na próbę” w jego fotelu i spróbować poczuć się jak włodarz miasta.
Na zakończenie spotkania złożono sobie życzenia świąteczne oraz zrobiono pamiątkowe zdjęcie przy pięknej choince.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz