wtorek, 12 grudnia 2017

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w "Jedynce"11 grudnia uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku udowodnili, że nie tylko czytają książki, ale potrafią także przenieść je na scenę.
Tego dnia wzięli bowiem udział w II Szkolnym Festiwalu Książek Naszych Marzeń. Przygotowania do niego trwały już od kilku tygodni. Najpierw uczniowie, wspólnie z wychowawcą, musieli wybrać jedną z książek, dostępną w szkolnej bibliotece. Następnie zapoznali się z jej treścią i opracowali scenariusz przedstawienia. Kolejnym etapem było przygotowanie scenografii, odpowiednich strojów, należało nauczyć się ról  i przeprowadzić wiele prób.
W efekcie cała szkoła mogła obejrzeć kilkadziesiąt wspaniałych przedstawień teatralnych z książką w roli głównej. Wśród przedstawionych książek znalazły się klasyczne pozycje, takie  jak: Stanisława Jachowicza  „Chory kotek”, Juliana Tuwima „Wiersze dzieciom”, czy też Lucy M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Obok nich było wiele współczesnych książek, m. in.:  Rafała Witka „Psotnice podwórkowe”, Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, Martin Widmarka, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, a nawet  J. K. Rowling „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. To była wspaniała dawka literatury, rozrywki i humoru.
Festiwal Książek odbył się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego w 2017 r. przez bibliotekę szkolną. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz