piątek, 15 grudnia 2017

Listy do chorych dzieci  
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są wspaniałą okazją żeby pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych. Spełnić ich pragnienia i oczekiwania.
    Ulegając magii nadchodzących Świąt  uczniowie z kl. III e z wielkim zaangażowaniem włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Na stronie internetowej akcji prezentowane są profile tych dzieci, gdzie można uzyskać informacje o nich, ich zainteresowaniach i marzeniach.
   Dzieci te nieustannie poddawane są ciągłej rehabilitacji oraz długo przebywają w szpitalach. Choroba ogranicza im kontakt z rówieśnikami, którego tak potrzebują.
    Każdy uczeń napisał list do wybranej koleżanki lub kolegi. Niektórzy do listów dołączyli samodzielnie wykonane karty świąteczne, ilustracje oraz upominki.
    W swoich listach uczniowie oprócz informacji o sobie, swoich zainteresowaniach przesłali słowa otuchy i wsparcia. Umieścili życzenia Świąteczne. Miłośnicy książek zachęcali do czytania książek polecając nowości wydawnicze, które przeczytali wypożyczając z  biblioteki szkolnej. Książki zakupione były w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
   Pisanie listów do chorych dzieci okazało się pouczającą lekcją wychowawczą, dzięki której uczniowie mieli okazję przekonać się, że pomaganie innym przynosi dużo radości. Pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz