środa, 27 grudnia 2017

Dzieci tworzą "Książki o książkach".Najmłodsi uczniowie „Jedynki” nie tylko czytają, ale i piszą. Udowodnili to uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, biorąc udział w Konkursie czytelniczym pt. „”Dzienniczek książek przeczytanych”. Celem konkursu było stworzenie dzienniczka książek, w którym należało opisać i zilustrować przeczytane przez siebie teksty.
W efekcie dzieci stworzyły wspaniałe „książki o książkach”, pełne opisów i ilustracji, powstałych po lekturze ulubionych wierszy, bajek i opowieści.
  Szkolna komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor p. Krystyna Morek, p. Elżbieta Nowak i p. Aleksandra Antczak przyznały równorzędne nagrody 19 uczniom. Wśród nich znaleźli się: z kl. IIa – Maciej Włodarczyk, Amelia Wróblewska, Olivier Domiński, Zuzanna Przyszło, Adrianna Przyszło, Julia Karbowa, z kl. II b – Kacper Kowalewski, z kl. II c – Emma Schafer, Wiktor Karolak, Nikola Wejman, Zuzanna Buda, Gabriela Marciniak, Lena Choręziak, Julia Kaczmarek, Julia Sienkiewicz, Oksana Grzybowska, Dominik Orligóra, z kl. III a Stanisław Nawrot, z kl. III c Kornelia Rosiak oraz z kl. III e Filip Perliński i Wiktoria Stawicka.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku. 
W bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa pokonkursowa, na której zgromadzono wspaniałe prace uczniów. Konkurs został zrealizowany zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest realizowany przez bibliotekę szkolną w 2017 r.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz