piątek, 15 grudnia 2017

Pisarka Agnieszka Frączek powiększyła grono czytelników w turkowskiej „Jedynce”Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku 15 grudnia 2017 r. zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Od kilku lat biblioteka szkolna z tej okazji zaprasza znanych i lubianych autorów książek dla dzieci. Tym razem szkoła gościła p. Agnieszkę Frączek, pisarkę i językoznawcę, dla której wielką frajdą jest zabawa słowem. Pani Agnieszka wydała około 80 książek, w których bawi, uczy i wzrusza czytelników. Jej książki są chętnie czytane nie tylko przez najmłodszych, ale znajdują sympatyków także wśród dorosłych. Podczas spotkania zachęcała dzieci do czytania książek, opowiadała o tym, skąd czerpie pomysły do swoich książek.
Pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, a następnie zostały pasowane na czytelników przez pisarkę.  W spotkaniu, poza pierwszoklasistami, uczestniczyli także uczniowie klas: 2a, 2b i 3e. Szczególnym przeżyciem dla Brunona Grabary z kl. 1d oraz Zuzi Podgórskiej z kl. 2a, było wystąpienie przed publicznością z recytacją wierszy pisarki. Wszyscy oni z niecierpliwością oczekiwali na moment, kiedy będą mogli podejść do p. Agnieszki, by otrzymać od niej osobistą dedykację.
Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć z gościem. Natomiast zespół redakcyjny szkolnej gazety „Kleks” przeprowadził wywiad z pisarką, wykorzystując profesjonalny sprzęt do rejestrowania dźwięków, zakupiony w ramach projektu „Bezpieczna+”.
Do tej uroczystości biblioteka przygotowywała się już od wielu tygodni. Dla dzieci przygotowano wiele niespodzianek: kolorowe czapeczki, dyplomy, albumy czytelnika, zakładki do książek wykonane przez starszych uczniów. W organizacji spotkania szkoła uzyskała wsparcie księgarni KiHTK z Żychlina oraz Rady Rodziców. Natomiast sprawny przebieg spotkania zapewniły prowadzące uczennice: Nadia Przygońska i Amelia Szuberska z kl. 6d.  
Przedsięwzięcie zostało przygotowane zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest realizowany przez bibliotekę szkolną w bieżącym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz