poniedziałek, 23 października 2017

Nasi ulubieńcy - Lasse i Maja

Nasza biblioteka wzbogaciła się o serię "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Prezentujemy recenzję jednej z części napisaną dla Was przez stałą Czytelniczkę.
  
"Tajemnica mumii''
Ostatnio przeczytaną przeze mnie książką była ,,Tajemnica mumii''. Jest to jedna z serii książek pt. ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai'', której autorem jest Martin Widmark.
         Pełne imię autora to Karl Martin Widmark - pisarz ten urodził się w 1961r. w Szwecji. Od 1980 r. mieszka w Sztokholmie. Z zawodu jest nauczycielem. Przez 10 lat pracował w szkole podstawowej.
         W 2010 r. został uznany za najlepszego pisarza literatury dziecięcej. W 2016 r. odwiedził Polskę, goszcząc w Poznaniu. Podczas wizyty w naszym kraju został zapytany dlaczego pisze głównie dla dzieci, a nie dla dorosłych  Na pytanie to odpowiedział: ,,Że dzieci lubi bardziej''.
         Książka ,,Tajemnica mumii” posiada wiele ciekawych ilustracji, których autorką jest Helena Willis.
         Akcja książki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie to Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.
         Do muzeum w Valleby została przywieziona mumia. Pewnej nocy biedny strażnik Krister Klon został nastraszony przez mumię. W ciągu dnia okazało się, że zginęły dwa najdroższe obrazy. Kto ukradł obrazy i czy na pewno mumia ożyła? Tego dowiecie się czytając tę fantastyczną historię.
         Książkę czyta się lekko i przyjemnie, gdyż napisana jest łatwym i zrozumiałym językiem.
         Uważam, że ta pozycja jest warta przeczytania ze względu na ciekawą treść, a przede wszystkim na tajemnice jaką w sobie kryje. Bo czy to możliwe, żeby w muzeum Valleby obudziła się licząca 3000 lat mumia? Przerażony strażnik nocny twierdzi, że widział to na własne oczy. W nocy z muzeum ginie najcenniejszy obraz, a Lasse i Maja natychmiast udają się do muzeum, żeby osobiście zbadać sprawę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz