sobota, 7 października 2017

Jubileusz gazety szkolnej "Kleks" 29 września 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku świętowano Jubileusz 25-lecia istnienia szkolnej gazety „Kleks”.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia dziennikarzy, którzy przedstawili najważniejsze fakty z 25-letniej historii „Kleksa”. Natomiast wspólne obejrzenie prezentacji multimedialnej wywołało wiele wspomnień z minionych lat. 
Spotkanie uświetniła swoim występem Paula Biskup z kl. 5c śpiewając piosenkę pt. „Gwiazdą być”.  Było to wzruszające wydarzenie, gdyż wśród zaproszonych gości znalazł się jej tato, absolwent szkoły i redaktor pierwszego składu redakcyjnego „Kleksa”.  
 
Podczas obchodów Jubileuszu nie mogło zabraknąć gości, związanych od lat z działalnością „Kleksa”. Znaleźli się wśród nich  przedstawicieli bibliotek, muzeum, redakcji lokalnych mediów, nauczycieli, absolwentów redakcji  oraz władz samorządowych. 
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta p. Romuald Antosik, który objął to wydarzenia swoim patronatem. Wśród absolwentów „Kleksa” znalazło się wiele interesujących i znanych w świecie publicznym osób. Jednym z nich jest  radny miejski Maciej Aniołczyk, który zaangażował się w organizację Jubileuszu. 

Redakcja „Kleksa” może pochwalić się wieloma sukcesami w konkursach na szczeblu miejskim, wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim. W swojej 25-letniej historii  w redakcji pracowało 162 dziennikarzy. Wydano 132 numery,  łącznie  zapisując 1100 stron. Na łamach gazety szkolnej ukazało się 60 wywiadów, 72 wiersze, przygotowano 101 krzyżówek, 70 rebusów, napisano 57 recenzji książek, powstały 24 komiksy oraz 23 infoteksty. 


Podczas spotkania kilku pokoleń dziennikarzy było wiele wspomnień i łez wzruszeń. Wiele radości wywołał jubileuszowy tort i słodki poczęstunek. Nie mogło też zabraknąć prezentów dla wszystkich uczestników: były to okolicznościowe kubki, ufundowane przez Burmistrza Miasta oraz długopisy wykonane w prezencie przez przyjaciela szkoły p. Dariusza Przygońskiego. 

Na zakończenie goście zwiedzali szkołę oraz dokonali pamiątkowych wpisów w kronice, życząc redakcji „Kleksa” kolejnych jubileuszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz