sobota, 3 czerwca 2017

Bicie rekordu czytania książek pt. "Jak nie czytam, jak czytam"

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – słowa naszej noblistki Wisławy Szymborskiej najlepiej odnoszą się do Ogólnopolskiej akcji organizowanej przez biblioteki szkolne pt. „Jak nie czytam, jak czytam”. Przedsięwzięcie organizowane przez „Bibliotekę w Szkole” ma za zadanie udowodnić, że dzieci i młodzież czytają książki i lubią czytać.
1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku zebrało się ponad 300 uczniów, aby włączyć się do akcji bicia rekordu jak największej liczby dzieci, czytających książki w jednym momencie. Po wspólnej wesołej zabawie przyszedł czas na odpoczynek i wysłuchanie fragmentu książki przeczytanej przez naszego Gościa p. Macieja Aniołczyka, radnego Rady Miejskiej Turku. Pan Maciej został przez uczniów zasypany gradem bardzo ciekawych pytań.
 Następnie wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia, pokazującego, że czytanie książek to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, a czytanie nie tylko uczy, ale również sprawia przyjemność. Tego dnia odbyło się także podsumowanie Szkolnego Fotograficznego Konkursu Czytelniczego pt. „Jak nie czytam, jak czytam”.
Komisja konkursowa w składzie: p. Tomasz Gutaj i p. Elżbieta Nowak ogłosili wyniki konkursu:
I miejsce - Adam Kolenda, 3 d
II miejsce – Roger Filas, 2 b
Stanisław Nawrot, 2 a
III miejsce - Wiktoria Stawicka, 2 e
Lena Gradzik, 3 d
Pozostali uczestnicy konkursu:
Zuzanna Podgórska, 1 a, Wiktor Kowalski, 2 b, Radosław Bartczak, 2 b, Wiktoria Jakubowska, 2 d, Piotr Cieślak, 3 e, Marta Cieślak, 2 d, Amelia Kocańska, 1 b, Joachim Włodarczyk, 1 a, Radosław Bartczak, 2 b, Michalina Hatlińska, 1 b, Gabriela Hatlińska, 3 c , Jakub Warzych, 3 c, Gabriela Tyczyńska, 2 e, Sylwia Majtka, 3 c, Anna Przekwas, 4 b, Justyna Krotowska, 6 c, Cyprian Włodarczyk, 6 c, Oliwia Czekalak, 6 b, Laura Walczak, 6 b, Anna Ziętek, 6 b.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz