poniedziałek, 13 marca 2017

Pierwszoklasiści Jedynki zostali czytelnikami10 marca 2017 r. uczniowie klas I zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły oczekiwali na ten dzień z wielką niecierpliwością. Wydarzenie to było uświetnione wizytą niecodziennego gościa. Do naszej szkoły  przyjechała pisarka dla dzieci i młodzieży p. Justyna Bednarek. 


Pani Justyna dokonała aktu pasowania na czytelnika, bardzo przejętych tym wydarzeniem, uczniów klas pierwszych. Później z  uwagą uczestniczyli oni w spotkaniu autorskim, zadając pisarce wiele pytań. Mnóstwo radości przyniosły wszystkim rysunkowe warsztaty „skarpetkowe”, poprowadzone przez p. Justynę w oparciu o książkę  "Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek".
Na zakończenie ustawiła się bardzo długa kolejka do Autorki po autograf w książkach, zakupionych przed spotkaniem. Pierwszoklasiści, w tym wyjątkowy dniu, zostali obdarowani wieloma upominkami: otrzymali kolorowe czapeczki z napisem „Lubię czytać”, dyplomy czytelnika i zakładki do książek, wykonane prze uczniów starszych klas. Ponadto Dyrektor Szkoły p. Elżbieta Pokojowa i Rada Rodziców ufundowali każdemu dziecku wspaniałą pamiątkę, jaką jest Album Czytelnika. Jest on dzienniczkiem, w którym uczniowie będą opisywać swoje wrażenia z czytanych książek. 

 
Ukoronowaniem wszystkich wydarzeń była wizyta uczniów w bibliotece szkolnej i samodzielne wypożyczenie upragnionej książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz