poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Marzenia są do spełnienia...


Święta wielkanocne to czas zadumy i refleksji. Czas kiedy dostrzegamy innych ludzi, chcemy nieść radość. Składamy sobie serdeczne życzenia mailowe lub za pomocą tradycyjnych kart pocztowych lub listów. W związku z tym uczniowie klasy III b  i III e wraz z wychowawcami oraz Biblioteczny Klub Dyskusyjny włączyli się do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta pod kierunkiem biblioteki szkolnej.
W ramach akcji uczniowie napisali listy oraz karty do ciężko chorych dzieci, które mają ograniczony kontakt z rówieśnikami. Przeważnie każde z nich bardzo często przebywa w szpitalu lub hospicjum. Poddawane jest ciągłej rehabilitacji.
Przystępując do pisania listów uczniowie wcześniej zapoznali się z profilami dzieci znajdującymi się na stronie internetowej www.marzycielskapoczta.pl Poszczególne profile zawierają zdjęcie danego dziecka, adres pocztowy, krótką biografię oraz informację o zainteresowaniach.
Pisząc listy uczniowie mają nadzieję, że przyniosą one wiele radości, pomogą dzieciom choć na chwilę oderwać się od problemów związanych z chorobą.
Była to dla uczniów wspaniała lekcja wychowawcza. Pełna emocji i wzruszeń.
Dziękujemy uczestnikom akcji. Zachęcamy do udziału. Akcja ciągle trwa.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz