sobota, 28 maja 2016

SZKOLNY FESTIWAL KSIĄŻEK NASZYCH MARZEŃ

19 maja w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie, podsumowujące Rządowy Program „Książki naszych marzeń”, który był realizowany w bieżącym roku szkolnym.  Zgodnie z założeniami Programu MEN „Książki Naszych marzeń” otrzymano 2700,oo zł na zakup nowości do biblioteki szkolnej. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 132 książki. Zakupu dokonano na podstawie przeprowadzonych wśród uczniów „Wyborów książek” w roku szkolnym 2014/15.
Wszyscy uczniowie klas I-VI przez cały rok czytali zakupione książki, wybierając swoje ulubione pozycje. Następnie, wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowali  prezentacje wybranych książek w formie małych form teatralnych. 


Uczniowie wspaniale się spisali, często przygotowując własne scenariusze do wybranych pozycji książkowych. Występy uatrakcyjniły wspaniałe scenografie i wiele efektów specjalnych, podnoszących jakość prezentacji.
Wszystkim uczniom można pogratulować niesamowitych pomysłów i licznych talentów aktorskich. Natomiast widzom dostarczono wspaniałych przeżyć, które na pewno na długo zostaną w ich pamięci. 

Organizatorem Festiwalu Książek była biblioteka szkolna, przy współpracy z  Samorządem Uczniowskim. Natomiast w role konferansjerów wcielili się uczniowie z klasy 6e: Klaudia Michalak i Aleksander Pikuła.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz