niedziela, 13 grudnia 2015

Jaką tajemnicę ukrywał człowiek z blizną?
11 grudnia w naszej Szkole zagościł autor wierszy, opowiadań i powieści dla dzieci i młodzieży Paweł Beręsewicz. Do tego spotkania przygotowywaliśmy się w Szkole już od dłuższego czasu.

W bibliotece można było nie tylko wypożyczać książki Pana Pawła i je czytać, ale także zrobić prezent sobie lub komuś bliskiemu i zakupić książkę Pisarza, by potem poprosić o autograf znanego Gościa.

Spotkanie z Pisarzem zostało zorganizowane w ramach Rządowego programu „Książki naszych marzeń”, do którego „Jedynka” przystąpiła w tym roku, otrzymując wsparcie finansowe na zakup nowości książkowych do biblioteki szkolnej. Jednym z autorów nowych pozycji, zakupionych do biblioteki jest Paweł Beręsewicz. Można powiedzieć, że ten wybór okazał się trafny, bo jego książki  zyskały sobie wielu fanów, zarówno  wśród uczniów, jak i nauczycieli.


W spotkaniu wzięło udział 130 uczniów z klas III – VI naszej szkoły. Wcześniej uczniowie mieli możliwość zakupu książek pisarza. Ponadto na lekcjach języka polskiego oraz zajęciach bibliotecznych zapoznawali się z twórczością Gościa. Na spotkanie z Pisarzem przyszli więc dobrze przygotowani i zadawali wiele pytań, nie tylko o książkach, ale również o życiu Pisarza.


Pan Paweł poprowadził spotkanie dla swoich czytelników w ciekawej formule, zapraszając do rozmowy o książkach przy herbacie Edytę, Mateusza i Massima. Z tych rozmów wszyscy mogli dowiedzieć się ciekawych historii o tym, jak np. doszło do powstania książek o rodzinie Ciumków, dlaczego warto przeczytać książkę „Pieniądze czy kasa”. Jednakże największą popularność zyskała „Tajemnica człowieka z blizną”, którą prawie każdy uczeń chciał zdobyć do własnej, domowej biblioteczki.

Niektóre tytuły autorstwa Pawła Beręsewicza to: Noskawery, Wszystkie lajki Marczuka, Czy pisarzom burczy w brzuchu?, Zawodowcy, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Bajkowy słownik polsko – angielski i angielsko polski dla dzieci. 
Jego książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich. Na zakończenie spotkania ustawiła się bardzo długa kolejka wiernych czytelników, którzy mieli ze sobą nawet po kilka książek, autorstwa Pawła Beręsewicza, aby poprosić Pisarza o autograf. Nie mogło również zabraknąć sesji zdjęciowej, by wykorzystać tę jedyną, być może, okazję osobistego spotkania z Pisarzem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz