wtorek, 24 listopada 2015

„Biblioteki szkolne rządzą”Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka szkolna, tradycyjnie, jak każdego roku, przyłączyła się do obchodów tego święta. Przygotowano okolicznościową gazetkę, zawierająca krótkie informacje dotyczące święta oraz promujące czytelnictwo.
       Wyjątkowe zdarzenie miało miejsce 12 października. W tym dniu odbyło się zebranie organizacyjne bibliotecznych łączników klasowych, którzy zapoznali się szczegółowo z regulaminem, swoimi obowiązkami i przywilejami.


      W dniach od 12 – 23 października trwał konkurs na Czytelnika Miesiąca. Wystarczyło w tym czasie wypożyczyć książkę i wziąć udział w losowaniu nagrody książkowej. Losowania dokonała dyrektor  Szkoły p. Elżbieta Pokojowa oraz wicedyrektor p. Krystyna Morek. Szczęśliwą zwyciężczynią okazała się Maja Korzeniowska z klasy II e uzyskując tytuł Czytelnika Miesiąca. Nagrody pocieszenia otrzymali: Patrycja Goździkiewicz z klasy III a, Mateusz Bilkowski z klasy VI c oraz Weronika Dziamara z klasy VI e.


       Realizując projekt „Czytająca szkoła” biblioteka zorganizowała  Głośne Czytanie w ramach kampanii fundacji ABCXXI  - „Cała Polska czyta dzieciom”. Do akcji trwającej od 26- 30 października włączyły się dwie klasy: kl. II c z wychowawczynią p.  Haliną Koszadą, w której czytała p. Joanna Kicińska oraz II d z wychowawczynią  p. Izabela Ochotą, w której czytał p. Bartosz Stachowiak. W obu klasach czytane były fragmenty książki Tove Jonssona „Opowiadania z Doliny Muminków” pochodzącej ze „Złotej Listy” ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. 


Akcje głośnego czytania dzieciom mają zachęcić dorosłych do wspólnego spędzania czasu z dziećmi, podczas czytania książek. Dzięki temu wzmacnia się nie tylko więź z własnymi dziećmi, ale przede wszystkim czytanie książek wpływa na ich właściwy rozwój, zarówno emocjonalny jak i intelektualny. Ponadto czytanie dzieciom jest najlepszą i najwartościowszą formą spędzania wolnego czasu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz